PIETEIKTIES
PIETEIKTIES

Piesakies online vai klātienes sesijai

Elpošanas prakses

Šī ir telpa izaugsmei, briedumam, labklājībai, sevis iepazīšanai un pieņemšanai individuālās un grupu sesijās.

Elpošanas prakses

Savā pašizziņas ceļā iepazinos ar Atdzimšanas elpas praksi (Rebirthing breathwork). Tā bija ļoti ietekmīga pieredze – es pavisam citādā veidā izjutu un pieredzēju savus iekšējās pasaules procesus un atskārtu, ka ir vēl viens jaudīgs veids, kā tos sakārtot. Tā nolēmu, ka šo metodi vēlos apgūt, lai integrētu savā praksē ar klientiem.


Tas pavēra ceļu uz jaunu iespēju lauku – elpošanas praksēm. Šobrīd esmu pabeigusi ne tikai Atdzimšanas elpas vadītāja kursu, bet arī Elpošanas prakšu pasniedzēja kursu.

Elpa kā pašregulācijas un dziedināšanas instruments

Elpošana ir dabisks process, kurš notiek bez mūsu apzinātas kontroles – mums nav katru reizi jāpieņem apzināts lēmums ieelpot un izelpot. Taču elpošana var būt arī apzināta. Mēs varam manipulēt ar savu elpu – kontrolēt ieelpas/izelpas dziļumu, biežumu, ilgumu, tādā veidā izmainot sava ķermeņa fizioloģiskos procesus. Piemēram, dziļa un lēna elpošana iedarbina relaksācijas procesu – ķermenis un psihe nomierinās, atslābst; ātra un sekla elpošana rada gluži pretēju efektu.


Ir ārkārtīgi daudz dažādas elpošanas prakses. Līdzīgi kā meditācija – austrumos tās praktizētas jau tūkstošiem gadu, lai uzlabotu savu fizisko un garīgo veselību.

Elpošanas vingrinājumi ietekmē gan mentālo, gan emocionālo, gan fizisko stāvokli. Caur elpu varam ļoti labi piedzīvot prāta un ķermeņa saikni – izmaiņas vienā rada izmaiņas otrā.

Atdzimšanas elpas prakse

Atdzimšanas elpošanas prakse – aptuveni 1 h gara aktīva apzināta savienotas elpas prakse, kas jau pēc 5-10 min rada izmainītas apziņas jeb transa stāvokli. Šīs metodes pamatlicējs ir Leonards Orrs. (Esmu apguvusi šo metodi pie viņa tiešās skolnieces).


Tā palīdz atbrīvoties no uzkrātās emocionālās spriedzes; nonākt kontaktā ar neapzināto un izstumto sevī, integrējot un padarot to par savu resursu; atbrīvoties no emocionālo ievainojumu radītajām sekām; dziļi relaksēties un atslābināties.


Šī elpošanas prakse ir pilnīgi droša, jo ķermenis un prāts izmanto savus dabiskos aizsargmehānismus, lai sastaptos ar tādu neapzinātās informācijas apjomu, kas nav kaitējošs un ir apstrādājams.

Aplūkot Detaļas
- +
Izpārdots